Psychologická poradna online

smysl života

Romana (04. 04. 2014)

Dobrý den mám problém,nějak nevím co si počít se svým životem.Loni v dubnu byl muj snoubenec 4 mněsíce před svatbou nalezen oběšený na lodi které pracoval lod ho táhla za sebou na lane několik hodin neměl důvod spachat sebevraždu a ja diky tomu že nevím co se opravdu stalo a je tam spoustu zvláštních okolnosti ohledne jeho smrti nemohu se s tim vyrovnat ziju sama a vlastne pomalu nikho nezajímam.Docela bych rekla ze jsem v koncích nebaví mně život a tolikrat jsem se snažila něco zmnenit a osud to vždy naplanuje jinak,nevim co dál dělat je mi 38 a nemam deti ani partnera

RE: smysl života

Mgr. Miroslava Pešlová (08. 04. 2014)

 

Dobrý večer,

děkuji za Váš dotaz. Úmrtí blízkého je velmi bolestná událost. Nejasnost okolností, za kterých ke smrti došlo, Vám jistě přidává další otázky.

Ve chvíli, kdy ztratíme někoho blízkého, můžeme mít pocit, že nemůžeme najít své místo a zároveň místo hledáme. Píšete, že se s touto bolestnou situací nemůžete vyrovnat. Každá těžká událost má svůj čas, který je potřebný, abychom opět mohli jít dál. Období po ztrátě bllízkého mívá určité fáze, kterými člověk prochází a které mohou trvat různě dlouhou dobu. Právě vzhledem k doprovázení jednotlivých fází je velmi namístě docházet na terapii, kde v prostoru terapie člověk postupně zpracovává bolestnou událost, učí se zvládat běžný den, navracet se ke svému rytmu v životě, k sobě sama. Tím, že píšete dotaz do online poradny, dáváte vědět, že hledáte pomoc, začínáte být aktivní. Bylo by dobré, když byste v aktivitě pokračovala dále a začala si den rozčleňovat, mít pravidelnou stravu, spánek, práci, odpočinek, procházku. Píšete, že nikoho nezajímáte. Možná, že v tomto období zájem druhých o sebe sama tolik nevnímáte, jistě máte kolem sebe blízké, kterým na Vás záleží. Určitě by bylo vhodné, když byste se neuzavírala do sebe a kontakty kolem sebe obnovovala, rozvíjela.

Jestliže jste v situaci, kdy vnímáte, že nemůžete zvládat běžný den, doporučuje se kontaktovat psychiatrickou ambulanci, kdy psychiatr zvolí vhodnou farmakologickou léčbu, která Vám napomůže ke zvládání běžného dne a upraví spánek. Medikamentózní léčbu je pak vhodné doplňovat s léčbou psychoterapeutickou. 

 

Na Vaší cestě Vám přeji jen dobré.





 



Klinický psycholog Mgr. Miroslava Pešlová
Oldřichova 49
128 00 Praha 2

Tel.: +420 603 420 799
E-mail: mirkapesl@seznam.cz
 
Miroslava Pešlová - ZnamyLekar.cz
O MNĚ | SLUŽBY | CENÍK | PORADNA | ČASTÉ DOTAZY | BLOG | KONTAKT
Mapa stránek | © 2013 Vytvořilo 4WORKS Solutions s.r.o.