Psychologická poradna online

PRITEL

KATKA32 (06. 03. 2014)

Dobry den,nevim jak dal.Mam ze vstahu 2 deti kluk 15 a holka 5.Pred 2,5 rukama jsem si nasla partnera,kdyz jsme se schazeli bylo vse super jak deti k partnerovi tak aj obracene.Po pul roce chozeni jsme si rekli ze si koupime baráček,koupili. Po osmy mesicich jsme nastehovali k partnerovi.Baracek, aby jsme měli podle svich predstav tak si ho musíme predelat,do doby co jsem delama na baracku se svým 15 letym synem tak bylo vse dobry.Partner daval synovi praci,kterou delal zbytecne protože pak partner to udelal jinak,tak jsem synovi zakazala chodit delat na barak a partnerovi jsem to rekla a ten nedokazal mi odpovědět.To me mrzi ze nedokaze semnou bavit o vecech a zacal do syna rypat ale kluk si to nenechal libit a partner prestal a zacal do me dcery který v tu dobu bylo 2,5 roku vadilo mu vse například boty ze vleze do bytu a nezuje a dcera mu chtěla zacit rikat tato a muj partner rek ze on není tata a at mu tak nerika byla hodne smutna a ja taky.KDYZ Dceri byli 4 roky tak me a partnerovi se narodila dcera a první den po prichodu domu s porodnice tak zacal 4letou dceru odstrkavat,ja teda taky,ale bylo to kvůli partnerovi.ted je holce 9mesicu a se starsi dcerou si hrajou maj se radi ale když je mezi nima partner tak se mu furt na moji dceri 4 lete něco nelibi a pak moje dcera 4 leta rekne partnerovi ze ho poslouchat nebude ,ze to není jeji tata a pak se pohádáme a ja kricim na svoji 4 letou dceru.Vim ze je to spatny. Prosim porad te mi co a jak.dekuji

RE: PRITEL

Mgr. Miroslava Pešlová (07. 03. 2014)

 

Dobrý den,

děkuji za Váš dotaz. Situace, kdy má partner z předchozího vztahu děti a vstupuje do dalšího vztahu, ze kterého se narodí dítě, je vždy náročná. 

Obvykle v době "námluv", tedy scházení s partnerem, kdy druhý partner má děti z předchozího vztahu, bývá vše v pořádku. Zpravidla vzhledem k tomu, že partneři spolu nebydlí. Obtíže nastávají, když začínají spolu žít, poněvadž oni sami si přináší s sebou různé zvyky, pochází z různých rodin, díky kterým mají představu o rodině a musí se načit vylaďovat spolu, docházet k nějaké dohodě, kompromisu. Zároveň se musí spolu naučit vychovávat potomky jednoho partnera, protože tím, že spolu žijí jako partneři ve společné domácnosti, na jejímž provozu se oba podílejí, je potřeba, aby se společně podíleli i na výchově dětí. Společná výchova dětí jednoho z partnerů je velmi náročná věc. Druhý partner totiž nezná před vstupem do společné domácnosti běžnosti všedního dne každého dítěte – jeho zvyky, co má rád, co nemá, jak jsou stanoveny povinnosti, rozdíly mezi týdnem a víkendem atd.. To vše musí poznat – což jistě vyžaduje určitý čas a bylo by dobré, když by mohl mít vytvořený prostor, jak věci přijmout, nebo se o nich s partnerem dohodovat ( dohoda). V případě, že si partneři vzájemně pozice nevyjasní a nevyjasňují, neboť soužití rodiny je stálý proces, může nespokojený partner svou nespokojenost vyjadřovat místo směrem k partnerovi směrem k dětem. Je na místě, aby se partneři dokázali dohodnout na věcech, které patří dospělým a nezatahovali do nich děti. Jestliže je nynější situace spíše hádavá a dohodu s partnerem nemůžete nalézt, bývá vhodné využití terapeutické konzultace – tedy setkání partnerů s terapeutem.

Přeji Vám na Vaší cestě jen dobré.



 



Klinický psycholog Mgr. Miroslava Pešlová
Oldřichova 49
128 00 Praha 2

Tel.: +420 603 420 799
E-mail: mirkapesl@seznam.cz
 
Miroslava Pešlová - ZnamyLekar.cz
O MNĚ | SLUŽBY | CENÍK | PORADNA | ČASTÉ DOTAZY | BLOG | KONTAKT
Mapa stránek | © 2013 Vytvořilo 4WORKS Solutions s.r.o.